محل تبلیغات شما

سرکارخانم زهره رجبی، متولد سال 1355 در شهرستان دلیجان می باشند و در حالحاضر حافظ کل قرآن و مربی برجسته حفظ در شهرستان دلیجان هستند، ازسال1389 تدریس راآغاز کردند، و شاگردان بسیاری را در راه روشن قرآن و سیرت اهل بیت پرورش داده اند.

در ذیل؛ گفت و گویی کوتاه با ایشان را خواهید دید:

بفرمایید چطور با قرآن آشنا شدید و چی شد که تصمیم به حفظ قرآنگرفتید؟

آشنایی من با قرآن کریم برمی گردد به دوران کودکی، آن زمانی که مادرمبا احترام قرآن را دربالای طاقچه خانه نگهداری میکرد و حدود ده سال پیش، بنده از اینکه در سطح شهر کلاس حفظ قرآن دایراست، اطلاعی نداشتم. از طریق یکی از دوستانم با حفظ قرآن اشنا شدم. شاید اولینباری که رفتم، که به عمق کار فکر نکرده بودم  ولی در همان جلسه اول که وارد کلاس شدم و استادبا من صحبت کردند و صمیمیت کلاس را که دیدم جذب این کار شدم. البته همه عنایت خداو اهل بیت است، که من به این راه رفتم و هنوزم خدا را شاکرم که در این مسیر نورانیهستم.

حفظ قرآن کار سختی است؟

هرکاری زحمت دارد، ولی اگر در کنار یک استاد خبره که خودش این راه رفتهاست و با اخلاص وبا تجربه است  شروع کنی ونظم را سرلوحه کارت قرار بدهی حتما موفق می شوی. البته تلاش مستمر وصبر و حوصلهباعث می‌شود زودتر به نتیجه مطلوب برسی. قرآن باید در قلب انسان حفظ شود، چه بساکه در ذهن چیزهای زیادی ثبت می‌شود.

چه مدت طول کشید تا حافظ کل قرآن شدید؟

چهارسال ونیم طول کشید تا حافظ قرآن شدم. انشاءالله به درجه فهم و هضمقرآن هم برسم.

بنظر شما مهم ترین و تاثیر گذار ترین آیه حقوقی قرآن کدام است؟

همه آیات تاثیر گذار هستند، اگر ما بصیرت داشته باشیم.

همانطور که امیر المومنین می‌فرمایند:آگاه باشید خیری نیست در قرآن خواندنی که تدبر در آن نباشد. (اصول کافی، جلد1،صفحه 36)

حدود 500 آیه قرآن بارحقوقی دارند، که به آیات الاحکام معروفند.

چقدر با این آیات آشناییدارید؟

من تعدادی از آیات حقوقی که به خاطرم هست را بیان می کنم:

1-دادن ارث و تعیین ارث برایافراد در شرایط متفاوت، سوره نساء ایات 11،12،176

2- وفا کردن به قراردادها، سوره مائده آیه 1

3-حقوق زن و پسندیده رفتار کردن، سوره نساء آیه 19 و

و آیات دیگر که به عینه می‌شود دید خداوند در همه زمینه ها حق و حقوقفرد و جامعه را در نظر گرفته است. البته آیات قرآن بیشتر به صورت کلی بیان شده وبرای درک بیشتر باید سراغ روایات هم بریم، مخصوصا مسائل حقوقی که خیلی ظریف هستند.

در بین آیات حقوقی کدام آیه را بیشتر دوست دارید یا بنظر میتواند آیهمهم تری باشد؟

خداوند قرآن را صفا و رحمت برای مؤمنین معرفی میکند. شفا به معنای پاکسازی است یعنی روح انسان از انواع بیماری‌های فکری و اخلاقی توسط قرآن پاک سازی می‌شود.کسی که روحش پاک شود، اخلاق الهی و فضایل انسانی در وجودش جوانه می‌زند و با وصلشدن به قرآن به انسان کامل نزدیک می‌شود و قرآن که آخرین کتاب آسمانی است. قطع بهیقین در هیچ مورد کم و کاستی ندارد.

اگر خاطره ای در زمینه ی حفظ قرآن دارید، بفرمایید.

بهترین خاطره من در دوران حفظ این است که ، سوره محمد (ص) را در سفرمکه حفظ کردم. زمانی که برای نماز به مسجد النبی می رفتم، کم کم این سوره مبارک راحفظ می‌کردم. اون روزها دقیقا حفظم به این سوره مبارک رسیده بود.

در پایان اگر نکته خاصی مد نظر شماست، بفرمایید.

در آخر برای شما دانشجویان عزیز آرزوی توفیق روز افزون و سلامتی ونشاط را از خداوند متعال خواستارم.                                              یاحق  

نویسنده: مریم علیزاده

قسمتی از بیانیه ی گام دوم انقلاب خطاب به ملت ایران...

کارگاه بررسی و تحلیل حقوقی پرونده قتل.

شعر(تقدیم به شهید سردار سلیمانی)

قرآن ,آیات ,سوره ,آیه ,می‌شود ,حقوقی ,حفظ قرآن ,که به ,را در ,این سوره ,با قرآن

مشخصات

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

Liza's page abunalte lohastetu پیکسلر موزیک شاهسون Emily's life پزشکان قم ... فایل صوتی امادگی ازمون وکالت - منابع وکالت - منابع قضاوت - منابع سردفتری اسناد رسمی عقابهای سفید